Eșec sever suferit de FC Viitorul în meciul cu FCSB

159

FC Viitorul nu s-a regăsit în partida cu FCSB, disputată, duminică seară, pe Arena Națională, în etapa a 2-a din Liga I.

Echipa antrenată de Toni Petrea a demarat în trombă și, în minutul 2, a deschis scorul prin Florin Tănase, care a înscris după o centrare foarte bună venită din partea lui Dennis Man. În minutul 50, fundașul Viitorului, Mladen, și-a introdus balonul în propria poartă și scorul a devenit 2-0 pentru gazde. În prelungiri, FCSB a mai punctat o dată, prin Ionuț Vînă. S-a terminat 3-0 pentru FCSB, care, în urma acestui rezultat, ocupă primul loc în Liga I, cu 6 puncte.

FC Viitorul este pe locul 13, cu doar un punct adjudecat în prima etapă, în fața celor de la UTA Arad.

În etapa viitoare, FC Viitorul va juca, la Ovidiu, împotriva Universității Craiova.