Cristina Bujin, medalie de argint la Campionatele Balcanice de atletism

355

Delegația României a cucerit 12 medalii la cea de-a 24-a ediție a Campionatelor Balcanice de atletism indoor pentru seniori, ce s-au desfășurat, week-end-ul recent încheiat, la Istanbul (Turcia).

Printre cei 12 medaliați, se regăsește și sportiva antrenată de Daniel Cojocaru la CS Farul Constanța, Cristina Bujin, cea care a terminat pe locul secund proba feminină de triplusalt. Tot în proba de triplusalt, colegul său de club Cristi Nicușor Boboc a terminat pe locul opt.

Într-un clasament general pe medalii, Ucraina a ocupat prima poziție (4-3-1), urmată de Turcia (4-2-4), Bulgaria (3-0-2), România (2-6-4), Serbia (2-1-5) etc.