CSM București, eliminată din Cupa României la rugby

Cristian Brănescu n-a mai tras "lozul" câștigător

726
CSM București, echipă antrenată de constănțeanul Cristian Brănescu, a ratat califi-carea în finala Cupei României de rugby, după ce a pierdut, ieri, cu scorul de 27-32, partida cu CSM Știința Baia Mare, din penultimul act.
"Zimbrii" au început tare jocul de pe "Arcul de Triumf" și, la pauză, aveau avantaj consistent, 24-7. În repriza secundă, CSM a echilibrat balanța, însă n-a putut evita înfrângerea.
În XV-le de start conceput de Brănescu, s-au regăsit patru foști jucători ai Constructorului-Cleopatra: Petreanu (căpitan), Munteanu, Zapan și Florea, ultimul marcând chiar un eseu.
În cealaltă semifinală, Steaua București a trecut la scor strâns, 23-17, de RCM Timișoara.
Așadar, în cursa pentru trofeu au mai rămas Baia Mare și Steaua, exact echipele care au jucat finala mare în campionat.