86
CM de gimnastică: Larisa Iordache - medalie de bronz, Izbașa-locul 7, în finală la sol - url1-1381131717.jpg

Gimnasta Larisa Iordache a câștigat, duminică, medalia de bronz, iar Sandra Izbașa s-a clasat pe locul 7, în finală la sol, la Campionatele Mondiale de la Antwerp (Belgia), iar delegația României încheie participarea cu o singură medalie.

Larisa Iordache a intrat a patra în concurs, fiind notată cu 14.600, cu care a câștigat medalia de bronz. La rândul său, Sandra Izbașa a intrat a șasea în finală, exercițiul ei primind nota 13,733, după ce a căzut la ultima diagonală, clasându-se pe locul 7.

Medalia de aur a revenit gimnastei americane Simone Biles (15.000), care a fost urmată pe podium de Vanessa Ferrari (Italia, 14.633) și de Larisa Iordache, scrie Mediafax.