BC Athletic, două înfrângeri la turneul de la Voluntari

189

Baschet Club Athletic Constanţa a evoluat în weekendul trecut la turneul de la Voluntari, acolo unde a jucat împotriva celor de la BCM U Piteşti şi BC CSU Sibiu.

Echipa antrenată de Alexandru Olteanu a jucat sâmbătă împotriva piteştenilor. După ce la pauză adversarii „Gladiatorilor din Tomis” conduceau cu 44-34, la final formaţia din Piteşti s-a impus cu 86-66.

Duminică, BC Athletic Constanţa a fost nevoită să joace împotriva liderului din Liga Naţională de Baschet Masculin, BC CSU Sibiu.

Sibienii au făcut un joc solid împotriva echipei de la malul mării şi după ce la pauză au condus cu 54-28, la final au câştigat categoric cu scorul de 92-65.

BC Athletic Constanţa este pe ultimul loc în Liga Naţională de Baschet Masculin, cu 12 puncte din tot atâtea meciuri disputate. Pentru constănţeni urmează o pauză, după care vor participa la turneele în sistem „bulă”.