Baschet / BC Athletic Neptun, înfrângere în partida cu BCM U FC Argeș Pitești

402
Baschet / BC Athletic Neptun, înfrângere în partida cu BCM U FC Argeș Pitești - baschetathletic705-1620394498.jpg

Echipa masculină de baschet BC Athletic Neptun a fost învinsă, cu scorul de 75-89, de BCM U FC Argeș Pitești, într-o partidă disputată la Sala Sporturilor, contând pentru Liga Naţională.

BCM U FC Argeș Pitești conducea cu 51-34 după primele două sferturi, Goran Gajovic (Pitești) și Mario Lazăr (Constanța) fiind principalii marcatori până la pauza principală.

În acest meci, juniorul Ocan Mustafa a înscris primele sale puncte în Liga Națională, iar Adrian Mocanu, juniorul CSS1-Athletic Constanța, a debutat în Liga Națională.

Într-o altă partidă găzduită de Sala Sporturilor, BC CSU Sibiu a trecut la un punct diferenţă de CSO Voluntari, scor 86-85.