Atleții constănțeni, două medalii la Naționale

205

Sportivii de la CS Farul Constanța au reușit să urce de două ori pe podiumul Campionatului Național de atletism pentru copii 1, 2 și 3, etapă finală, de la București.

Cea mai importantă performanța a fost obținută de Ioana Colibășanu, care și-a trecut în palmares medalia de aur în proba de triatlon, rezervat copiilor 1. Atleta cu dublă legitimare LPS și CS Farul Constanța este pregătită de antre-noarea Carmen Botea.

A doua medalie a fost obținută de către Teodora Bălan (antrenor, Eveline Lisenco), de la CS Farul, care a terminat proba de sărituri în lungime pe poziția secundă. Teodora a concurat și în proba de 200 metri, unde a terminat pe locul 10.

Un alt sportiv constănțean, Ștefan Oprișan (antrenor, Eveline Lisenco), a terminat concursul de triatlon pe locul 8.