Fostul atacant al Farului a debutat la Inter, într-un meci de Serie A

Alibec pasează, Eto’o ratează

474
Fostul atacant farist Denis Alibec a debutat, ieri, într-un meci oficial la echipa mare a lui Inter Milano, în partida de campionat din deplasare cu Chievo, contând pentru etapa a 13-a a Serie A și câștigată de gazde cu 2-1 (Pellissier 29, Moscardelli 82 - Eto’o 90+2). Purtător al tricoului cu numărul 31, Denis a intrat pe teren în minutul 68, în locul lui Biabiany, iar în minutul 81 Eto’o a ratat ocazia egalării la unu, din pasa cu călcâiul a constănțeanului. Puștiul de 19 ani s-a arătat periculos și în minutul 87, când a șutat, dar portarul advers a reținut.
"Sunt fericit pentru debutul meu, dar trist pentru înfrângerea echipei. Am jucat bine, dar am avut și puțină neșansă. Dacă vom câștiga meciul de miercuri din Liga Campionilor cu Twente, va fi bine apoi și în campionat", a declarat Alibec.
Echipa lui Inter a fost: Castellazzi - Santon, Lucio, Cordoba, Zanetti - Stankovic (87 Mancini), Cambiasso (55 Nwankwo) - Biabiany (68 Alibec), Sneijder, Pandev - Eto'o.