Adrian Mutu, suspendat trei etape după ce a lovit un adversar

391
Atacantul echipei AC Cesena, Adrian Mutu, a fost suspendat trei etape după ce a lovit cu cotul un adversar în partida de ieri, de pe teren propriu, cu formația AC Fiorentina, scor 0-0, din etapa a VII-a a campionatului.
Fundașul echipei Genoa, Kaha Kaladze, a fost suspendat patru etape, deoarece l-a înjurat pe arbitrul întâlnirii cu US Lecce, scor 0-0, după ce a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene. De asemenea, georgianul a fost amendat cu 5.000 de euro.
Formația Cesena, cu atacantul Adrian Mutu în teren până în minutul 73, a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susținut, ieri, pe teren propriu, în compania echipei Fiorentina, în etapa a VII-a a campionatului Italiei.
Adrian Mutu a fost eliminat în minutul 73, după ce l-a lovit cu cotul pe Cassani, informează Gazzetta dello Sport, citată de Mediafax.ro.