Adrian Mutu face spectacol în campionatul Indiei

103

Atacantul Adrian Mutu a reușit un nou gol pentru echipa FC Pune City în Super Liga Indiană de fotbal (ISL), românul închizând tabela în meciul pierdut miercuri cu 3-2 pe terenul lui NorthEast United FC, în cadrul etapei a 13-a.

Mutu, integralist, a punctat în minutul 86, transformând spectaculos o lovitură liberă. El a reușit până acum patru goluri pentru echipa sa, toate venite în finalurile de meci.

NorthEast United FC a deschis scorul după numai patru minute, prin argentinianul Nicolas Velez, iar în minutul 8 a egalat englezul James Bailey. Gazdele au înscris din nou prin senegalezul Diomansy Kamara (18) și și-au mărit avantajul cu două minute înainte de pauză, grație camerunezului Andre Bikey.

FC Pune are 15 puncte și este pe locul 6, din 8 echipe. La finalul sezonului regulat, primele patru clasate se califică pentru semifinalele competiției, scrie Agerpres.