ACS Frontiera Tomis domină competițiile naționale de oină

294

Echipa Frontiera Tomis Constanța a cucerit, sâmbătă, marele trofeu al ediției 2017 a Cupei României la oină, după ce a învins-o pe Biruința Gherăiești, cu scorul de 22-18, în finala desfășurată pe terenul "Constructorul-Cleopatra" din Complexul Sportiv "Badea Cârțan".

În semifinale, Straja București a fost învinsă de Biruința Gherăiești, scor 14-17, iar Frontiera Tomis a trecut de Energia Râmnicelu, cu 29-18.

Frontiera Tomis Constanța, asociație sportivă care a împlinit, joi, 45 de ani de la înființare, și-a trecut în palmares a 16-a sa Cupă a României. Frontiera Tomis Constanța a câștigat și Cupa Regelui, în luna mai, după 23-10 în finala cu Straja București.