Academia Hagi a răpus Zimbrul Chișinău

416
În Grupa B din cadrul "Cupei Stelelor Estului" – U15, competiție internațională adresată juniorilor născuți după 1 ianuarie 1996, s-au disputat ieri două partide. În prima dintre ele, Partizan Belgrad s-a impus detașat în fața bulgarilor de la Levski Sofia, scor 3-0 (3-0). În cea de-al doilea meci al zilei, formația Zimbrul Chișinău a fost zdrobită de Academia Hagi, care s-a impus cu 4-1, după ce la pauză conducea cu 2-0. În clasament, pe prima poziție se află Partizan Belgrad, cu 6 puncte, urmată pe pozițiile următoare de Academia Hagi și Zimbrul Chișinău, cu câte 3 puncte. În fine, Levski Sofia ocupă ultima poziție în clasament, cu 0 puncte. În aceste condiții, Academia Hagi rămâne în cursa pentru semifinale.