Remarcabile performanțe ale studenților sportivi din Constanța

206

Studenții Facultății de Educație Fizică și Sport, din cadrul Universității "Ovidius" din Constanța, au obținut noi rezultate de excepție la ultimele competiții sportive.

Astfel, la Campionatul Național Universitar (CNU) de Karate de la București, Georgiana Nechita a obținut două medalii, una de Aur și una de Bronz; la CNU Kempo - București, Cătălin Cășaru a obținut medalie de Aur; la CNU karate WKC - București, Ioana Leșcaru - medalie de Bronz; la CNU Judo - Sibiu, Sebastian Agrigoroșoaie - locul V.

Totodată, în perioada 15 - 17 mai, studenții Facultății de Educație Fizică și Sport participă la CNU Atletism de la Pitești și la Festivalul Național Universitar de Gimnastică de la București.

La finala Campionatului Național Universitar de Atletism s-au calificat 12 studenți, iar la gimnastică - 14.