Un nou meci pierdut de FC Viitorul în cantonamentul din Antalya

183

Ieri dimineață, în cantonamentul din Turcia, FC Viitorul a pierdut, scor 0-1 (Jovic 67), întâlnirea amicală desfășurată la Belek împotriva formației Partizan Belgrad.

Viitorul a ratat mai multe situații de gol, inclusiv o lovitură de la 11 metri, în prima repriză, în minutul 31, penalty-ul executat de Alexi Pitu fiind apărat de Stevanovic.

Vineri, 24 ianuarie, FC Viitorul va mai disputa două meciuri de verificare, cu Ballkani (Kosovo) și cu Jagiellonia (Polonia).
Prima partidă oficială din acest an pentru Viitorul este programată luni, 3 februarie, de la ora 20.00, în deplasare, cu CSM Politehnica Iași, în etapa a 23-a a Ligii 1.