Tenis, Fed Cup. Mihaela Buzărnesu, învinsă de Carolina Garcia

128

Caroline Garcia s-a impus, sâmbătă, 6-3, 6-3 cu Mihaela Buzărnescu în al doilea meci al întâlnirii Franța - România din semifinalale Fed Cup, în care scorul a devnit egal, 1-1. În primul meci, Simona Halep a trecut de Kristina Mladenovic, 6-3, 6-1.

Mihaela Buzărnescu nu a putut trece peste emoții și a ratat startul primul set, iar Caroline Garcia n-a iertat-o și s-a impus cu 6-3. Momentul de cotitură a avut loc atunci când Garcia conducea cu 4-3. La 30-30 pe serviciul româncei, o minge a prins in-extremis linia de fund și a dus la greșeala lui Buzărnescu. A doua jucătoare a României nu a mai avut puterea să revină și a cedat după 47 de minute, scor 3-6.

În setul al doilea, românca a condus până când o dublă greșeală, la 3-3 și 30-15, a scos-o din mână. Adversara a profitat și a câștigat trei game-uri la rând, cu două break-uri, pentru a închide meciul cu 6-3, 6-3.

Sursa: realitatea.net