S-a jucat tenis de masă la Ovidiu. Cine sunt premianții

187

Sala de sport din Ovidiu a găzduit, week-end-ul trecut, ediția a doua a Campionatului de tenis de masă pentru amatori. Participarea a fost una destul de numeroasă, nu mai puțin de 30 de iubitori ai sportului cu paleta fiind înscriși pe tablourile de concurs.

La categoria 14-18 ani, locul 1 a fost adjudecat de Samir Regep, acesta fiind urmat de Robert Cârjan și Claudiu Mărgineanu.
La categoria 18-40 ani, trofeul a fost cucerit de Viorel Ardeleanu, pe locul al doilea s-a clasat George Manole, iar ultima treaptă a podiumului a fost ocupată de George Drăgan.

La categoria peste 40 ani, pe locul 1 s-a clasat Gigi Iani, pe locul al doilea, Andrei Ardeleanu, iar pe poziția a 3-a, Ender Geanacai.