Patru medalii pentru CS Farul, la Cupa României de tenis de masă

162

Jucătorii de tenis de masă constănțeni au dominat întrecerile primei zile a Cupei României pentru juniori l și ll, ce a avut loc la Buzău.

La juniori ll, CS Farul a obținut o medalie de aur, două de argint și una de bronz. În proba masculină, Emir Culpedin (CS Farul) a pierdut finala împotriva lui Darius Movileanu (CSA Steaua București) și a obținut medalia de argint, iar la feminin, podiumul a fost ocupat de sportivele constănțene. Medalia de aur i-a revenit Elenei Zaharia, urmată de colegele sale Camelia Mitrofan și Claudia Caragea.

De pregătirea micilor sportivi, se ocupă antrenorii Viorel Filimon, Elena Sebe, Anamaria Sebe, Andrei Filimon, Iulia Caragea și Dana Micu.