Înfrângere în Bănie. FC Viitorul a pierdut în fața Universității

320

Universitatea Craiova a învins-o pe FC Viitorul cu scorul de 2-0 (1-0), sâmbătă seara, pe stadionul "Ion Oblemenco" din Bănie, într-o partidă din etapa a 9-a a Ligii I de fotbal, informează Agerpres.

Universitatea s-a impus prin golurile atacantului bosniac Elvir Koljic (min. 5 și 48), care a marcat după o pasă primită de la Nicușor Bancu, respectiv după un corner executat de Alexandru Cicâldău.

Echipa antrenată de Devis Mangia a avut și două bare, prin Valentin Mihăilă (min. 19) și Renato Kelic (min. 24).

FC Viitorul nu a avut nicio ocazie în prima repriză, dar și-a creat câteva oportunități după pauză, prin Mihai Voduț și Ianis Hagi.

Universitatea a urcat pe locul 4 în clasament, la două puncte de liderul CFR Cluj.