FCSB, răpusă de Astra. Alibec s-a răzbunat cu vârf și îndesat

248

Astra Giurgiu a făcut aseară un meci de zile mari împotriva celor de la FCSB.
Formația antrenată de Bogdan Andone a început slab partida și în minutul 29 era deja condusă cu 0-2, după golurile înscrise de Ovidiu Popescu și Dennis Man.

Denis Alibec nu a suportat gândul că poate pierde din nou în fața celor de la FCSb și a ieșit imediat la rampă.
Atacantul născut în Mangalia a redus din diferență în minutul 36. În partea a doua, Alibec i-a oferit o pasă de zile mari lui Seto, iar japonezul a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj.

Așa cum era de așteptat, Alibec a continuat să fie un adevărat pericol în fața porții lui Vlad și a marcat pentru 3-2 în minutul 80, reducând toată tabăra "roș-albastră" la tăcere.

FCSB nu mai are practic nicio șansă la cucerirea titlului de campioană, ba mai mult, poate pierde și locul în cupele europene, dacă nu câștigă Cupa României sau dacă nu încheie play-off-ul pe poziția a treia.