FC Viitorul a învins echipa Universitatea Craiova

236

CSU Craiova a fost învinsă de Viitorul în ultimul meci din play-off și trupa lui Hagi merge în cupele europene în detrimentul oltenilor, care speră ca trupa lui Hagi să câștige Cupa României pentru a merge și ei în cupele europene.

Formația FC Viitorul a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Universitatea Craiova, în ultima etapă a play-off-ului Ligii I. Constănțenii au marcat ultimul gol în minutul 90+3 și încheie sezonul pe locul 3.

Universitatea Craiova a condus cu 1-0, după ce Martic a înscris în minutul 16.

Egalitatea a fost însă restabilită de un autogol al lui Mihăilă ’70, iar în minutul 90+3, Drăguș a adus victoria echipei Viitorul.

În minutul 73, de la Universitatea Craiova Tiago Ferreira a fost eliminat pentru un fault dur la Cojocaru.

Cum s-au marcat golurile:

Min. 90: CSU CRAIOVA - VIITORUL 1-2, ca și în Cupă, Viitorul răstoarnă rezultatul și este sigură de calificarea în Europa League

Min. 69: CSU CRAIOVA - VIITORUL 1-1, Mihailă marchează în propria poartă

Min. 15: GOOOOOOOOOOOOL Craiova, Ivan Martic deschide scorul

min. 4: Andrei Cristea a fost aproape să profite de o neînțelegere la marginea careului între Valentin Cojocaru și Virgil Ghiță. Olteanu a scos doar o lovitură de colț.

min. 2: Fedele trage primul șut pe spațiul porții la prima fază de atac a meciului, Cojocaru respinge peste poartă.

Sursa: romaniatv.net