Liga I la fotbal

Doar egal pentru FC Viitorul, în duelul cu Poli Timișoara

128

FC Viitorul a remizat, sâmbătă, cu Poli Timișoara, scor 1-1 (1-0), pe stadionul "Central" din Ovidiu, într-o partidă din cadrul etapei a XIX-a a Ligii l la fotbal.

Constănțenii au deschis scorul în minutul 25, printr-un șut de la 25 de metri al lui Ganea. Până la pauză, Chițu a ratat singur portarul în două rânduri, iar Mățan nu a putut trimite mingea în poarta goală. În actul secund, Ciucur a așternut liniștea în tribune (minutul 66) și a stabilit scorul final.

"A fost un meci bun făcut de noi, din primul minut până în ultimul, puteam să marcăm foarte multe goluri, dar așa este în fotbal. Era bună o victorie, dar mergem mai departe și trebuie să luptăm. Am luat gol dintr-o fază ușoară, fotbalul te pedepsește", a declarat managerul tehnic al echipei de pe litoral, Gheorghe Hagi.