241
Ce spun suporterii britanici despre înfrângerea Angliei în fața României, scor 2-4 - romania-1561202085.jpg

România U21 a învins Anglia U21, scor 4-2, în al doilea meci de la Campionatul European de tineret, iar fanii englezi s-au arătat complet nemulțumiți de prestația favoriților.

În cadrul live text-ului BBC, fanii englezi și-au ieșit din minți pe final:

"Wow. Ce se întâmplă cu defensiva asta?

Avem o grămadă de jucători de Premier League aici... și pierdem cu România!

Poate echipa feminină a Angliei va câștiga Mondialul. Cu băieții ne-am lămurit.

La ce naiba se gândește selecționerul? De ce n-au intrat de la început Foden și Abraham?",

au fost câteva dintre comentarii.

România a învins incredibil Anglia, scor 4-2, după un final dramatic. Pușcaș a deschis scorul în minutul 76, Gray a egalat în 79, Hagi a înscris în 85, Abraham a egalat în 86, iar Florinel Coman a închis jocul cu două goluri înscrise în minutele 88 și 90+3.

Urmează meciul cu Franța pentru tricolori, pe 24 iunie, de la ora 22:00, care au 6 puncte după două meciuri.