Atleta Ioana Colibășanu, campioană națională la triplusalt

247

Atleta constănțeană Ioana Emilia Colibășanu a avut parte de un sfârșit de săptămână excelent, ea cucerind medalia de aur la Campionatul Național în sală rezervat juniorilor 1, la proba de triplusalt.

Sportiva care reprezintă CS Farul și Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru" a avut o evoluție încântătoare, media săriturilor fiind de 12,62 metri.

Elena antrenoarei Carmen Botea a urcat pe podium și la proba de 60 metri garduri, acolo unde a cucerit medalia de bronz.

Celelalte fariste participante la Naționale, Roxana Constantin și Cristina Stancu, nu au reușit să urce pe podium, însă au avut evoluții onorabile.

Roxana Constantin s-a clasat pe locul 6 la proba de 400 metri, iar Cristina Stancu a ocupat locul 7 în proba de triplusalt.