UPDATE / Simona Halep S-A CALIFICAT în sferturi, la Roma

460

UPDATE: Simona Halep (4 WTa) s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA de la Roma, după ce a învins-o, astăzi, pe rusoaica Anastasia Pavlyuchenkova (17 WTA), scor 6-1, 4-6, 6-0. În sferturi, constănțeanca va juca în compania estoniencei Annet Kontaveit (68 WTA)

UPDATE: Rusoaica Anastasia Pavlyuchenkova câștigă setul doi, scor 6-4, și egalează situația la 1.

UPDATE / Simona revine în setul secund și conduce cu 4-3.

UPDATE / Simona a reușit să câștige primul set, cu 6-1, însă este conduscă în actul secund, cu 1-2, urmând să servească rusoaica

În acest moment, jucătoarea de tenis română Simon Halep joacă în optimile de finală ale turneului WTA de la Roma, împotriva rusoaicei Anastasia Pavlyuchenkova. Constănțeanca are un debut de meci foarte bun și conduce cu 5-1, în primul set. Meciul poate fi urmărit, în direct, pe Digi Sport 1.