Under 18: România, înfrângere cu Uruguay

84

Naționala Under 18 a României ia parte în aceste zile la un turneu international în Franța, la Limoges, alături de echipele similare ale Uruguayului, Franței și Rusiei. În primul meci disputat miercuri, tricolorii au pierdut contra Uruguayului, scor 1-2, la ultima fază a meciului.

În partida contra sud-americanilor au evoluat patru jucători ai Academiei de Fotbal Gheorghe Hagi: căpitanul naționalei Radu Boboc și portarul Rareș Murariu au fost integraliști, mijlocașul Denis Drăguș a fost titular dar a fost înlocuit la pauză de Daniel Chifu, iar Raul Vidrăsan a fost introdus pe final, în minutul 83, în locul dinamovistului Liviu Gheorghe.

Pe 7 octombrie, de la ora 20:00, ora României, naționala României va întâlni echipa țării gazdă, pentru ca ultima partidă a turneului, pentru tricolori, să fie cea contra Rusiei, pe 9 octombrie, de la ora 16:00, ora României.