33
Tenis / Omar Jasika și Naoki Nakagawa au câștigat proba de dublu juniori la US Open - usopen-1410098292.jpg

Perechea Omar Jasika/Naoki Nakagawa (Australia/Japonia) a câștigat proba de dublu masculin din cadrul concursului de juniori de la US Open, ultimul turneu de Grand Slam al anului, informează site-ul oficial al competiției, potrivit Medifax.ro.
Jasika și Nakagawa au trecut în finală de perechea braziliană Rafael Matos/Joao Menezes, scor 6-3, 7-6 (8/6).
La dublu junioare s-au impus favoritele numărul 6, Ipek Soylu/Jil Belen Teichmann (Turcia/Elveția), care au trecut, cu scorul de 5-7, 6-2, 10-7, de cuplul Vera Lapko/Tereza Mihalikova (Belarus/Slovacia).