Înfrângere pentru naționala U17 a României, în partida cu Austria

125

Naționala României U17 a pierdut astăzi, la Buftea, prima confruntare din grupa a șasea de calificare la Turul de Elită pentru Campionatul European, în fața Austriei, scor 1-2, după ce au condus pe tabelă grație reușitei semnate de Iulian Ilie, în minutul 20. Austriecii au egalat până la pauză prin Martin Krienzer (min. 33), iar în a doua parte, căpitanul Antonio Manolache (min. 43) și-a introdus balonul în propria poartă. În partida cu Austria au evoluat și doi jucători de la Viitorul Constanța, Alexandru Sabangeanu și Cosmin Tucaliuc, cel din urmă fiind înlocuit în minutul 67 cu Dennis Politic.

România va mai juca joi, de la ora 15 cu Anglia, și duminică, de la aceeași oră, contra Azerbaijanului.