Horia Tecău, eliminat în sferturile turneului de la Cincinnati

114

Perechea Horia Tecău (România)/Jean-Julien Rojer (Olanda) a fost învinsă de cuplul Jamie Murray (Marea Britanie)/Bruno Soares (Brazilia), în două seturi, scor 6-7 (6), 4-6, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului Masters 1.000 ATP de la Cincinnati (Ohio), dotat cu premii totale de 4.973.120 dolari.

Tenismanul constănțean și partenerul său au avut un moment bun în primul set, când au condus cu 5-3, dar au pierdut în final dramatic primul set, la tie break, și s-au înclinat și în cel de-al doilea, partida durând o oră și 38 de minute.

Pentru performanța lor, Tecău și Rojer au primit 37.250 dolari și 180 de puncte ATP.