HCM Constanța a încheiat turneul din Macedonia pe locul 5

114

Campioana României la handbal masculin, HCM Constanța, a încheiat pe locul 5 turneul internațional din Macedonia, de la Struga, după ce, sâmbătă seară, a câștigat meciul cu formația de liga a doua franceză Versailles Handball.

Elevii lui Zvonko Sundovski s-au impus fără probleme în fața francezilor cu scorul 33-16, punând punct astfel ultimului test important înaintea meciurilor de calificare pentru Liga Campionilor, pe care le vor disputa la finele acestei luni, la Porto.

Turneul de la Struga a fost câștigat de Metalurg Skopje, învingătoare în finală, contra lui Ivry, scor 24-22. Locul 3 a fost ocupat de Vardar Skopje, după victoria cu 33-24 în fața echipei Meshkov Brest.