Fostele glorii ale Farului au făcut spectacol / GALERIE FOTO

383

Ieri, pe Stadionul "Farul", a avut loc un meci între două echipe formate din foști jucători ai FC Farul, întâlnire care a făcut parte dintr-o reuniune de 70-80 foste glorii ale clubului constănțean, pusă la cale de Ștefan Petcu.

Partida s-a jucat în două reprize a câte 30 de minute și a fost arbitrată de constănțenii Claudiu Marcu - central, Aurel Onița și Ovidiu Stoianof - asistenți (toți din Constanța).

Au jucat:

Echipa Albastră (antrenori Constantin Mareș și Dumitru Antonescu): D. Ștefănescu - Marian Dumitru, I. Barbu, Pașcovici, N. Niță - Carabaș, N. Tănase, A. Pitu - B. Oprea, M. Popa, G. Stan. Au mai intrat: M. Stere, Gr. Tudor și Fl. Lungu.

Echipa Galbenă (antrenori: Petre Comăniță și Ion Constantinescu): Sărăcin - Mănăilă, L. Ștefan, Axinciuc, Mustafa - Manea, Moisescu, M. Georges - Funda, Zahiu, Butoiu. Au mai intrat: Cr. Munteanu, Crăciun, Zadea și C. Turcu.

Iată marcatorii: Tudor, Popa Marian (2), Gabi Stan, Adrian Pitu - Echipa Albastră; Crăciun (2), Zadea, Funda și Zahiu - Echipa Galbenă.