Flavius Koczi, medalie de aur la sol, la Internaționalele Franței

171

Gimnastul Flavius Koczi a cucerit duminică medalia de aur în finala de la sol, la Internaționalele Franței, competiție care reprezintă și o etapă de Cupa Mondială FIG. Flavius Koczi s-a clasat sâmbătă pe locul 8 în calificările de la sărituri, cu 13.400, și a ratat finala, dar și-a luat revanșa la sol. Gimnastul din lotul olimpic a fost al doilea în calificări, cu nota 15.166, iar duminică, în finală a cucerit medalia de aur, fiind notat cu 15.366, scrie realitatea.net.

La Internaționalele Franței, ajunse la a 19-a ediție și desfășurate în La Roche-Sur-Yon, au participat 100 de sportivi, din 30 de țări, printre aceștia numărându-se campioni olimpici, mondiali și europeni.