120

Ieri, FC Viitorul a învins, la Năvodari, pe Săgeata, scor 3-0, în meciul care a contat pentru 16-imile Cupei României la fotbal.

Primul gol al partidei a fost marcat de Marin, în minutul 37, 1-0 fiind și scor la pauză. Cel de-al doilea gol pentru FC Viitorul l-a adus Nedelcu, în partea secundă a jocului, iar o greșeală a lui Ursu (Săgeata; autogol) a stabilit scorul final.  Săgeata: Albuț - Dunjic, Ursu, Damian, Cîrjă, Muzac (82 Gorovei), Cervera, Ganea (71 Eloy), Vezan, M. Chițu (64 Stana), Srdic. Antrenor, Cătălin Anghel. FC Viitorul: Buzbuchi - Manea (67 Cioablă), Țîru, Puțanu, Piț, Nedelcu, Marin, Neacșa, Vînă (58 Benzar), Cârstocea (46 Perju), Mărkuș. Manager tehnic: Gheorghe Hagi.

Rezultatele partidelor din 24 și 25 septembrie: FC Viitorul Axintele - CFR Cluj 0-2, Sport Club Bacău - Ceahlăul Piatra Neamț 1-5, după prelungiri, Chindia Târgoviște - FC Brașov 1-3, CS Unirea Jucu - Petrolul Ploiești 0-3, AFC Fortuna Poiana Câmpina - Dinamo 2-5, după prelungiri, FC Caransebeș - CSU Craiova 1-2, FC Bihor Oradea - FC Universitatea Cluj 4-5.