Evoluție onorabilă pentru juniorii constănțeni, la Naționale

254

În perioada 10-12 februarie, la Bistrița, a avut loc Campionatul Național la tenis de masă pe echipe, juniori lll, competiție la care au luat parte și sportivii constănțeni.

În competiția masculină, CS Farul, în componența Marius Tofan, Victor Durea și Cosmin Văleanu, s-a clasat pe locul 5, primele trei poziții fiind ocupate, în ordine, de CSA Steaua București 2, CSA Steaua București 1 și CS Pristavu Câmpulung.

Pe tabloul feminin, echipa LPS "Nicolae Rotaru", formată din jucătoarele Lorena Dumitru, Riana Popp, Bianca Meiroșu și Briana Răducanu, a încheiat pe locul 7. Cele mai valoroase echipe s-au dovedit CS Mureșul Luduș, CS Romgaz Mediaș și CSM Zalău.

Delegația de pe litoral a fost coordonată de antrenorii Dana Micu și Stelian Hașoti.