Constănțeni în finalele turneului național de squash de la Brașov

187

Jucători legitimați la cluburile de squash din toată țara, aflați în topurile naționale, s-au reunit, zilele trecute, la Brașov, pentru a se întrece în cadrul unui puternic turneu național. De la eveniment, nu au lipsit nici sportivii de la ACS Squash West Side Constanța, înscriși la toate categoriile de joc. Ei au avut evoluții curajoase, apre-ciate de întreaga asistență. Astfel, conform informațiilor furnizate de Ilie Bănică, vicepreședintele ACS Squash West Side, în întrecerile Diviziei A, Răzvan Țurlea a bifat, în premieră, podiumul: locul trei, dintr-un total de 26 de jucători. În Divizia B, Constanța a fost repre-zentată de patru jucători - Valentin Radu, Lucian Ciaciu, Alexandru Dra-gomir și Antoniu Dragomir. Dintre aceștia, Radu a avut cea mai bună evoluție, calificându-se în finala mică, pe care, din păcate, a pierdut-o. Ceilalți sportivi de pe litoral au ocupat poziții în prima jumătate a unui clasament care a inclus 23 de concurenți. În Divizia C, rezultatele nu au fost spectaculoase, unicul jucător de la malul mării, Alin Furtună, folosind turneul de sub Tâmpa pentru a acumula experiență. Nu în ultimul rând, la secțiunea feminină, Lili Constantinescu s-a clasat la mijlocul ierarhiei, din 19 jucătoare.