Cupa Mondială de la Doha

Cătălina Ponor s-a calificat în finala de la bârnă

201

Gimnasta Cătălina Ponor, de la CS Farul Constanța, s-a calificat în finala probei de bârnă, dar a ratat-o pe cea de la sol din cadrul concursului de Cupă Mondială de la Doha (Qatar).

Cătălina a obținut a doua notă la bârnă în calificări, 13,766, fiind devansată doar de chinezoaica Liu Tingting, 13,933. O altă româncă, Olivia Cîmpian, a ocupat locul 14 (din 19), cu 11,800. Finala la bârnă este programată sâmbătă.

La sol, sportiva legitimată la CS Farul s-a clasat doar pe locul 11, cu 11,966, fiind a treia rezervă pentru finală.

În finalele pe aparate s-a mai calificat și Marian Drăgulescu, la sărituri. Acesta a înregistrat a patra medie în calificări, cu 14,366.