147
Euro 2016. Meciul Ucraina - Irlanda de Nord a fost întrerupt din cauza grindinei - noname-1466102156.jpg

Un moment mai rar întâlnit s-a petrecut, joi, la Lyon, pe stadionul pe care România va juca meciul decisiv cu Albania. Partida dintre Ucraina și Irlanda de Nord a fost întreruptă în minutul 58, la scorul de 0-1, din cauza ploii și a grindinei.

A plouat cu gheață, atât de tare încât siguranța jucătorilor a fost pusă în pericol, iar arbitrul Peter Kralovec a fost nevoit să-i trimită la cabine pe cei 22 de fotbaliști. Furtuna a trecut, însă, destul de repede și jucătorii s-au întors pe teren.

Dacă meciul a fost întrerupt, ultrașii ucraineni nu au părut prea deranjați de condițiile meteo. Unii dintre ei au făcut înconjurul internetului în momentul în care au fost surprinși la bustul gol în tribunele stadionului din Lyon.

Ucraina a pierdut surprinzător meciul împotriva Irlandei de Nord, scor 2-0. Primul gol al meciului a venit în minutul 49.

McAuley a fost cel care a punctat pentru fosta adversară a României. McGinn a punctat și el în minutul 90+6 și a adus primele puncte pentru echipa sa.

În repriza a doua partida a fost prelungită pentru câteva momente din cauza grindinei.

Vecinii de la Nord mai au doar șanse teoretice de a merge mai departe, având 0 puncte după două etape.

În următorul joc va întâlni Polonia, în timp ce Irlanda de Nord dă peste Germania.