Ei sunt cei mai buni fotbaliști din Poliția Constanța

308

Cu ocazia Zilei Poliției Române, Biroul Teritorial Constanța al Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual a organizat, în perioada 9 - 25 martie, un campionat de fotbal în sală.

La competiție au participat 16 echipe, formate exclusiv din polițiști, iar finala mare și finala mică având loc, miercuri, 25 martie, la Sala Sporturilor Constanța. În urma rezultatelor obținute, podiumul a fost ocupat astfel: aurul a revenit echipei Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate, argintul echipei formate din polițiști de la Secția 3 Rurală Mangalia și Poliția municipiului Mangalia, bronzul echipei Biroului de Investigații Criminale, iar pe locul patru s-a clasat echipa Serviciului de Investigare a Criminalității Economice.

De asemenea, au fost premiați și cei mai buni polițiști - fotbaliști: cel mai bun portar a fost desemnat Eduard Iordache, de la Secția 5 Poliție, cel mai bun fundaș - Marius Mogoș, de la Serviciul de Investigare a Criminalității Economice, cel mai tehnic jucător - Ionuț Măgureanu, de la Poliția Transporturi Constanța, iar golgheter-ul ediției 2015 a campionatului a fost desemnat George Florescu, din echipa Secției 3 Rurală Mangalia, cu un număr de 16 goluri.