Farul a pierdut amicalul cu Gyeongnam

478
FC Farul a pierdut cu 0-1 (0-1) primul meci amical al stagiului din Antalya, jucat astăzi contra echipei sud-coreene FC Gyeongnam. Asiaticii au marcat în minutul 45. Echipa Farului a fost: repriza întâi: C. Grigore - Mățel, Păcuraru, Larie, Gaston - M. Soare, B. Andone, Cristocea, C. Matei - M. Ene, Pantelie; repriza a doua: C. Grigore - I. Călin, Tudorache, Pătrașcu, Mansur - Henry, B. Teekloh, D. Prodan, A. Iovănescu - Doicaru, Fatai. Cătălin Grigore este unul dintre portarii Unirii Urziceni, împrumutat de Farul pentru acest meci, întrucât ambii goal-keeperi constănțeni, Sardescu și Vlas, nu au putut juca, din pricina unor accidentări ușoare. Farul susține următorul amical marți, 2 februarie, cu echipa din prima ligă rusă Amkar Perm.