CS Volei 2004 Tomis - Dacia Mioveni 3-0, în Cupa României

"Sirenele" s-au calificat în sferturi de finală

378
Echipa CS Volei 2004 Tomis Constanța s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, ediția 2008 / 2009, reușind să elimine din competiție pe Dacia Mioveni.
După victoria din manșa întâi, 3-0 în deplasare, "sirenele" pregătite de Costinel Stan, Alexander Boskovic și Constantin Alexe au câștigat și partida retur, disputată ieri după-amiază, în Sala Sporturilor. Așa cum era de așteptat, voleibalistele constănțene s-au impus cu scorul de 3-1 (25-21, 25-27, 25-12, 25-9), făcând astfel primul pas către îndeplinirea obiectivului - accesul în marea finală.
O altă echipă care a urcat în sferturi este Penicilina Iași, care a scos din concurs pe CSM Lugoj. Meciul SCMU Craiova - Rapid București se va juca pe 19 noiembrie, iar cel dintre CSM Sibiu și CSU Târgu Mureș, pe 20 noiembrie.