Litoral - Cuget Liber
Joi, 28 August 2008
 
ARHIVA
Comentarii | Stiri | Sport | Economie | Social | Educatie | Divertisment | Sanatate | Suplimente
Ediția digitală | Anunțuri gratuite | Abonamente | Agenții imobiliare | Info utile | Joacă Sudoku! | Multimedia | Galerie foto | Teatre | Muzee | Cinema | Clubbing
 
Citeste in Litoral 
Luati-i peninsula lui Mazare! Semneaza petitia!
SPORT
Făgărășan cere din nou demisia lui Gațu

Adversar fățiș al conducerii Federației Române de Handbal, directorul adjunct al CSS 1 Constanța, prof. Mihail Făgărășan, spune că la fel de vinovat pentru dezastrul naționalei de handbal feminin la Jocurile Olimpice de la Beijing este și președintele FRH, Cristian Gațu, nu numai antrenorul principal Gheorghe Tadici.

PUBLICITATE

„Am anticipat acest lucru înainte de JO, mi-am susținut cu argumente opinia, dar avertismentul meu nu a fost luat în serios. Mi-am dorit foarte mult să mă înșel, însă, din păcate, ceea ce am spus s-a adeverit. Ruptura dintre antrenor și jucătoare este bine cunoscută acum de publicul larg. Un conflict mocnit, de ani de zile, a răbufnit. Nu se putea altfel, era doar o chestiune de timp. Starea psihică a tras echipa în jos, și antrenorul, și jucătoarele au partea lor de vină. Sunt surprins, însă, de faptul că președintele Gațu nu își găsește și vina sa. În calitate de șef de federație, a tolerat anumite lucruri și nu a știut să gestioneze situația. Trebuie să își dea demisia, și el, și antrenorii federali, a căror strategie s-a dovedit a fi falimentară. Cristian Gațu, Mihai Marinescu (n.r. - secretarul general) și Gheorghe Goran (n.r. - director tehnic), oamenii care au instaurat dictatura la FRH, trebuie să plece de acolo cât mai repede”, a declarat, pentru „Cuget Liber”, profesorul Făgărășan.

Citeste si da mai departe
Noteaza articolul
Nota actuala: 0.0 | Numărul total de voturi: 0
Comentează articolul (maxim 1.500 caractere, incluzând spațiile)
NOTA: Vă rugăm să postați doar comentarii legate de subiectul tratat în articol. Sunt interzise: folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) articolului, afișarea de anunțuri publicitare, jignirile, injuriile aduse celorlalți cititori care au postat comentarii. Încălcarea acestor termeni și condiții va fi sancționată cu ștergerea comentariului. Pentru mai multe detalii, citiți cu atenție Termenii și Condițiile de utilizare a site-ului CugetLiber.ro.
TITLURILE ZILEI
POLITICA EVENIMENT
MAPAMOND NEWS
ECONOMIE DIALOG CU CITITORII
Apeluri de la cetățeni (120)
Indemnizație Adela Sultan, din Mangalia: Indemnizația de naștere este acordată de ...
Calendar (86)
SOCIAL CULTURA
BANCURI
Bancuri (259)
Dimineața, în drum spre serviciu, un evreu vede în stația de tramvai un domn bine făcut și foarte bine ...
SANATATE
Vârstnicii dorm mai puțin (144)
Insomnia este o tulburare specifică vârstnicilor. Aproape 70% dintre ei dorm mai ...
CASA CU STIL LITORAL 35
La Mamaia, reducerile de preț au invadat magazinele (221)
Dacă te plimbi liniștit prin Mamaia, la orice pas vezi ...
Blitz (74)
Curs valutar
USD 3.3203
EURO 4.2616
Meteo
Click pentru prognoza detaliata
PUBLICITATE
Da Vinci
Narcom
MK Airport
Top Estate
Imobiliare
Abonamente
Discuta cu ceilalti cititori CugetLiber.ro!
Obiective turistice in judetul Constanta
Declaratiile de avere si de interese ale alesilor din judetul Constanta
Vrei sa ajuti? Click aici!
Google
HOME BLOG PUBLICITATE PRINT PUBLICITATE ONLINE ABONAMENTE TIPARITURI EDITURA TICHETE DE MASA NEWSLETTER CONTACT
Horoscop - Roportal www.cere.ro   Smarty Web Director Ziare